Představení Mozartissimo
Wolfgang Amadeus Mozart
Novákovo trio
Poslechněte si ukázky
Program představení
Napsali o nás
Kontaktujte nás
Zpět na úvodní stránku
 

Novákovo trio

Novákovo Trio je souborem velmi produktivním. Ročně uskuteční kolem padesáti koncertů doma i v zahraničí. Spolupracuje s řadou symfonických i komorních souborů, pravidelně nahrává pro Český rozhlas či pro renomovaná hudební vydavatelství.

Soubor v současném složení: Gabriela Krčková - hoboj, Štěpán Koutník - klarinet a Vladimír Lejčko - fagot, působí od září roku 1984. Novákovo trio si vysloužilo uznání hudební veřejnosti za ojedinělé zpracování a znovuuvedení hudební literatury ze Schwarzenberského archivu v Českém Krumlově, skladeb Beethovenových, Haydnových, Venta, Vranického či Kramáře - Krommera. Vedle pódiové prezentace nahrálo Novákovo Trio řadu těchto hudebních klenotů na CD.

Repertoirový záběr Novákova Tria má hlavní těžiště v klasické hudební literatuře, ale postihuje i tvorbu skladatelů 20. století.V seznamu konkrétních titulů najdeme úpravy trií Bacha, Beethovena, Salieriho, Mozarta, Haydna, Myslivečka, Vaňhala, Duška, Družeckého, autory zvučných jmen, jako jsou Auric, Milhaud, Ibert, Bozza, Kassandjev, Tansman, Tomasi a další.

Svébytnou součást repertoiru představují autoři čeští, například Schulhoff, Martinů, Krejčí, Slavický, Odstrčil. Mnozí skladatelé se nechali zlákat zajímavými zvukovými možnostmi tohoto nástrojového obsazení a zkomponovali skladby přímo pro Novákovo trio - mimo jiné Ilja Hurník, Jaroslav Krček, Tomáš Svoboda, Jindřich Feld či Petr Pokorný.