Představení Mozartissimo
Wolfgang Amadeus Mozart
Novákovo trio
Poslechněte si ukázky
Program představení
Napsali o nás
Kontaktujte nás
Zpět na úvodní stránku
   

Marie Fajtová - soprán

Sopranistka Marie Fajtová vystudovala na Pražské konzervatoři nejprve hru na klavír (1992 – 1998) a poté operní zpěv u profesora Jiřího Kotouče (1998 – 2003). V současnosti se zdokonaluje rovněž u americké sopranistky Nancy Henninger. V roce 1994 zvítězila v Mezinárodní klavírní soutěži Bedřicha Smetany a v roce 2004 se stala finalistkou Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka, kde získala cenu Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK.

V sezoně 2005/2006 byla členkou Divadla J. K. Tyla v Plzni, kde ztvárnila především role Noriny (Donizetti – Don Pasquale) a Fiordiligi (Mozart – Cosi fan tutte). Od sezony 2006/2007 je sólistkou opery Národního divadla v Praze. Zde k již nastudovaným úlohám přidala další významné role světového operního repertoáru: Violettu (Verdi – La traviata), Donnu Elvíru (Mozart – Don Giovanni), Susannu (Mozart – Le nozze di Figaro), Paminu (Mozart – Die Zauberflöte) nebo Frasquitu (Bizet – Carmen). Na scéně Národního divadla vystupuje i v českých operních dílech, např. jako Barče ve Smetanově Hubičce nebo Despinio v Řeckých pašijích B. Martinů. Hostuje i na dalších českých scénách, a to ve Státní opeře Praha jako Violetta a v Národním divadle Brno jako Lauretta (Puccini – Gianni Schicchi) či jako Nedda (Leoncavallo – Pagliacci).

Zahraničnímu opernímu publiku se s úspěchem představila v rolích Susanny a Paminy na turné v Japonsku a jako Violetta vystupovala v německém Regensburgu a Mannheimu. V titulní roli Pergolesiho opery La serva padrona účinkovala ve Finsku a ve Francii.