Představení Mozartissimo
Wolfgang Amadeus Mozart
Novákovo trio
Poslechněte si ukázky
Program představení
Napsali o nás
Kontaktujte nás
Zpět na úvodní stránku
 

"Mozartissimo" návrat k pražské tradici 18.století.

Už v době, kdy Wolfgang Amadeus Mozart okouzloval Prahu svou hudbou, existovala řada úprav nejoblíbenějších melodií z jeho oper pro rozličná komorní obsazení. Dokládají to dochované notové zápisy z archivu Stavovského divadla. Bohužel k velké škodě nás všech, se tradice Mozartových árií doprovázených komorním souborem vytratila. Desítky let byli milovníci hudby ochuzováni o neobvyklý souzvuk lidského hlasu doprovázeného triem dřevěných dechových nástrojů.

Mozartissimo není běžným koncertem vážné hudby, ale využívá pověstného Mozartova humoru a s osvěžujícím vtipem uvádí na scénu výběr z oper Figarova svatba, Don Giovanni, Únos ze Serailu a Kouzelná flétna v barvitém aranžmá pro zpěvní hlasy, hoboj, klarinet a fagot. O to, aby komorní ansámbl mohl ekvivalentně nahradit zvuk celého orchestru, se postaral hudební skladatel Jaroslav Krček.

Mozartissimo v živém provedení na jevišti či koncertním podiu umocňuje prožitek i dobovou atmosférou. Protagonisté pořadu vystupují v historických kostýmech. Od premiéry v listopadu 1997 mělo představení Mozartissimo přes 500 úspěšných repríz před vyprodaným hledištěm nejenom v tradičním Mozartovském prostředí v Praze či v Salzburgu, ale působivému humoru Mozartissima nadšeně tleskali také ve Francii, Německu, Španělsku, Japonsku a Brazílii.


Účinkují:
Marie Fajtová

nebo

  soprán
Markéta Bechyňová

nebo

  soprán
Yukiko Šrejmová-Kinjo   soprán
Aleš Hendrych   basbaryton

Novákovo trio
Gabriela Krčková   hoboj, zobcová flétna
Štěpán Koutník   klarinet
Vladimír Lejčko   fagot

Jaroslav Krček   aranžmá
Josef Jelínek   kostýmy
HVL Art Agency   produkce