Představení Mozartissimo
Wolfgang Amadeus Mozart
Novákovo trio
Slyšte ukázky
Program představení
Napsali o nás
Kontaktujte nás
Zpět na úvodní stránku
 

Mozartissimo

Figarova svatba
Don Giovanni
Únos ze Serailu
Kouzelná flétna


ukázky ukázky

Kouzelná flétna - Duet Pa-pa-pa

Don Giovanni - Leporello

Únos ze Serailu - Overtura

Kouzelná flétna - Pamina

Figarova svatba - Figaro a Zuzanka

    Úpravy pro zpěvní hlasy, hoboj, klarinet a fagot předkládají jeho hudbu v novém zvukovém zabarvení. O to, aby komorní ansámbl mohl ekvivalentně nahradit zvuk celého orchestru se postaral hudební skladatel Jaroslav Krček. Každý z hlasů, které v orchestru znějí, ať melodický či doprovodný, přidělil jednotlivým dechovým nástrojům podle jejich charakteru.
A tak při poslechu CD můžete podlehnout kouzlu svých nejmilejších melodií z Mozartových oper Únos ze Serailu, Figarova svatba, Don Giovanni a Kouzelná flétna.

Ke svému současnému hudebnímu projektu přizvalo Novákovo trio ke spolupráci renomované pěvce, sopranistku Simonu Šaturovou, sólistku Státní opery v Praze a barytonistu Aleše Hendrycha, sólistu Národního divadla. Projekt "Mozartissimo" v živém provedení na jevišti Stavovského divadla v Praze umocňuje prožitek z Mozartovy hudby navíc ještě dobovou atmosférou. Protagonisté pořadu vystupují v historických kostýmech přímo v divadle, které před dvěma stoletími inspirovalo Wolfganga Amadea k vytvoření těchto hudebních děl a bylo svědkem jeho osobního úspěchu.